Microchip Technology MPLAD7.5KP33CAE3
Part No.:
MPLAD7.5KP33CAE3
Datasheet:
AnpuMPLAD7.5KP33CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
141A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)