Microchip Technology MXLPLAD7.5KP17AE3
Part No.:
MXLPLAD7.5KP17AE3
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AnpuMXLPLAD7.5KP17AE3.pdf
Description:
TVS DIODE
Manufacturer:
Microchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
272A
Power - Peak Pulse:
7500W (7.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)