Microchip Technology PIC10F204-E/P
Part No.:
PIC10F204-E/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuPIC10F204-E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DIP
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Speed:
4MHz
Connectivity:
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
384B (256 x 12)
RAM Size:
16 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)