Microchip Technology PIC10F206-E/MC
Part No.:
PIC10F206-E/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC10F206-E/MC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 768B FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
4MHz
Connectivity:
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
768B (512 x 12)
RAM Size:
24 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)