Microchip Technology PIC10F220-I/OT
Part No.:
PIC10F220-I/OT
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
AnpuPIC10F220-I/OT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6
Package/Case:
SOT-23-6
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
8MHz
Connectivity:
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
4
Program Memory Size:
384B (256 x 12)
RAM Size:
16 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 2x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)