Microchip Technology PIC10F320-E/OT
Part No.:
PIC10F320-E/OT
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
AnpuPIC10F320-E/OT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
Package/Case:
SOT-23-6
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
16MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
448B (256 x 14)
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 3x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)