Microchip Technology PIC10F322-I/MC
Part No.:
PIC10F322-I/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC10F322-I/MC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
16MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
3
Program Memory Size:
896B (512 x 14)
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 3x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)