Microchip Technology PIC12F615-E/MD
Part No.:
PIC12F615-E/MD
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC12F615-E/MD.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
1.75KB (1K x 14)
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)