Microchip Technology PIC12F615-H/MS
Part No.:
PIC12F615-H/MS
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC12F615-H/MS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8MSOP
Package/Case:
Series:
PIC® 12F
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TA)