Microchip Technology PIC12F617-I/MF
Part No.:
PIC12F617-I/MF
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC12F617-I/MF.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Programmable:
Verified
Speed:
20MHz
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)