Microchip Technology PIC12HV615-I/MD
Part No.:
PIC12HV615-I/MD
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC12HV615-I/MD.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)