Microchip Technology PIC12LF1501-E/MC
Part No.:
PIC12LF1501-E/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC12LF1501-E/MC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 12F
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)