Microchip Technology PIC12LF1571-E/P
Part No.:
PIC12LF1571-E/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuPIC12LF1571-E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 12F
Speed:
32MHz
Program Memory Size:
1.75KB (1K x 14)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 4x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)