Microchip Technology PIC16F13123-E/P
Part No.:
PIC16F13123-E/P
Datasheet:
AnpuPIC16F13123-E/P.pdf
Description:
3.5KB FLASH, 256B RAM, 10B ADC,
Product Status:
Obsolete
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order PIC16F13123-E/P on Anpu?
3. Are the PIC16F13123-E/P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16F13123-E/P?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable - - - - -
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 11 11 11 11 11
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8 256 x 8 256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V