Microchip Technology PIC16F13124-I/P
Part No.:
PIC16F13124-I/P
Datasheet:
AnpuPIC16F13124-I/P.pdf
Description:
7KB FLASH, 512B RAM, 10B ADC, 8B
Product Status:
Obsolete
Supplier Device Package:
1. How to order PIC16F13124-I/P on Anpu?
3. Are the PIC16F13124-I/P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16F13124-I/P?
Package/Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 11 11 11 11 11
Program Memory Size 7KB (7K x 8) 7KB (7K x 8) 7KB (7K x 8) 7KB (7K x 8) 7KB (7K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 512 x 8 512 x 8 512 x 8 512 x 8 512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V