Microchip Technology PIC16F13124-I/ST
Part No.:
PIC16F13124-I/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16F13124-I/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
Package/Case:
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
11
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)