Microchip Technology PIC16F13143-I/REB
Part No.:
PIC16F13143-I/REB
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F13143-I/REB.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20VFQFN
Package/Case:
20-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
3.5KB (3.5K x 8)
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)