Microchip Technology PIC16F13145-E/SO
Part No.:
PIC16F13145-E/SO
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16F13145-E/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)