Microchip Technology PIC16F1507-E/ML
Part No.:
PIC16F1507-E/ML
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F1507-E/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN
Package/Case:
20-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Programmable:
Not Verified
Speed:
20MHz
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
RAM Size:
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 12x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)