Microchip Technology PIC16F15254-I/STX
Part No.:
PIC16F15254-I/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F15254-I/STX.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28VQFN
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Number of I/O:
24
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 17/2x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)