Microchip Technology PIC16F17154-E/STX
Part No.:
PIC16F17154-E/STX
Package:
28-VFQFN Exposed Pad
Description:
7KB FLASH, 512B RAM, 128B EEPROM
Package/Case:
28-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
24
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
EEPROM Size:
128 x 8
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 42x12b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)