Microchip Technology PIC16F18014-I/MF
Part No.:
PIC16F18014-I/MF
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F18014-I/MF.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8VDFN
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
5
Program Memory Size:
7KB (7K x 8)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 9x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)