Microchip Technology PIC16F18076-E/MP
Part No.:
PIC16F18076-E/MP
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F18076-E/MP.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40VFQFN
Package/Case:
40-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Program Memory Size:
28KB (28K x 8)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 35x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)