Microchip Technology PIC16F18313-I/MS
Part No.:
PIC16F18313-I/MS
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16F18313-I/MS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP
Package/Case:
Series:
PIC® XLP™ 16F
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
6
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)