Microchip Technology PIC16F18323-I/ML
Part No.:
PIC16F18323-I/ML
Package:
16-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F18323-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
Package/Case:
16-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 16F
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)