Microchip Technology PIC16F610-I/ML
Part No.:
PIC16F610-I/ML
Package:
16-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16F610-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 16QFN
Package/Case:
16-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Programmable:
Verified
Speed:
20MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
11
Program Memory Size:
1.75KB (1K x 14)
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)