Microchip Technology PIC16LF18313-E/RF
Part No.:
PIC16LF18313-E/RF
Package:
8-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC16LF18313-E/RF.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
Package/Case:
8-UDFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
6
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)