Microchip Technology PIC16LF18324-I/P
Part No.:
PIC16LF18324-I/P
Package:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuPIC16LF18324-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP
Package/Case:
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® XLP™ 16F
Speed:
32MHz
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)