Microchip Technology PIC18F04Q20-E/ST
Part No.:
PIC18F04Q20-E/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC18F04Q20-E/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 14TSSOP
Package/Case:
Series:
PIC® 18F
Speed:
64MHz
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)