Microchip Technology PIC18F14Q20-E/REB
Part No.:
PIC18F14Q20-E/REB
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC18F14Q20-E/REB.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20VFQFN
Package/Case:
20-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tray
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)