Microchip Technology PIC18F14Q20-E/SS
Part No.:
PIC18F14Q20-E/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC18F14Q20-E/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® 18F
Speed:
64MHz
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)