Microchip Technology PIC18F15Q20-I/SS
Part No.:
PIC18F15Q20-I/SS
Package:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC18F15Q20-I/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20SSOP
Package/Case:
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PIC® 18F
Speed:
64MHz
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)