Microchip Technology PIC18F47Q84-I/NHX
Part No.:
PIC18F47Q84-I/NHX
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC18F47Q84-I/NHX.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40VQFN
Package/Case:
40-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
36
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
12.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 35x12b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type:
External, Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)