Micro Commercial Co 1.5KE15CA-TP
Part No.:
1.5KE15CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-201AE, Axial
Datasheet:
Anpu1.5KE15CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO201AE
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-201AE, Axial
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12.8V
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)