Micro Commercial Co SMAJ8.5A-TP
Part No.:
SMAJ8.5A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ8.5A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ8.5A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ8.5A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ8.5A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ8.5A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ8.5A-TP.
Image SMAJ8.5CA-TP SMAJ8.0A-TP SMAJ85A-TP SMAJ8.0CA-TP SMAJ85CA-TP
Part Number SMAJ8.5CA-TP SMAJ8.0A-TP SMAJ85A-TP SMAJ8.0CA-TP SMAJ85CA-TP
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - 1 1 - -
Bidirectional Channels 1 - - 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8V 85V 8V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 8.89V 94.4V 8.89V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 13.6V 137V 13.6V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.7A 29.4A 2.9A 29.4A 2.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W