Micro Commercial Co SMCJ1.5KE36A-TP
Part No.:
SMCJ1.5KE36A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ1.5KE36A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)