Micro Commercial Co SMCJ1.5KE6.8CA-TP
Part No.:
SMCJ1.5KE6.8CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ1.5KE6.8CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO214AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5.8V
Voltage - Breakdown (Min):
6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
144.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)