Micro Commercial Co SMCJ8.5CA-TP
Part No.:
SMCJ8.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMCJ8.5CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ8.5CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ8.5CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ8.5CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ8.5CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ8.5CA-TP.
Image SMCJ85A-TP SMCJ8.0CA-TP SMCJ8.5A-TP SMCJ8.0A-TP SMCJ85CA-TP
Part Number SMCJ85A-TP SMCJ8.0CA-TP SMCJ8.5A-TP SMCJ8.0A-TP SMCJ85CA-TP
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 - 1 1 -
Bidirectional Channels - 1 - - 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 8V 8.5V 8V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 8.9V 9.4V 8.9V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 13.6V 14.4V 13.6V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A 110.3A 104.2A 110.3A 11A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)