Microsemi Corporation MXLPLAD6.5KP130CA
Part No.:
MXLPLAD6.5KP130CA
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Datasheet:
AnpuMXLPLAD6.5KP130CA.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31.1A
Power - Peak Pulse:
6500W (6.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)