Nexperia USA Inc. HPZR-C11-QX
Part No.:
HPZR-C11-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuHPZR-C11-QX.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 682MW SOD123W
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
HPZR-Q
Package/Case:
SOD-123W
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
682 mW
Impedance (Max) (Zzt):
19.61 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
175°C (TJ)