Nexperia USA Inc. PESD1IVN27-UX
Part No.:
PESD1IVN27-UX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
AnpuPESD1IVN27-UX.pdf
Description:
TVS DIODE 27VWM 45VC SOT323
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
27V
Voltage - Breakdown (Min):
28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
CAN
Capacitance @ Frequency:
14pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)