Nexperia USA Inc. PESD2CANFD27V-QBZ
Part No.:
PESD2CANFD27V-QBZ
Package:
3-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPESD2CANFD27V-QBZ.pdf
Description:
TVS DIODE 27VWM 44VC DFN1110D-3
Package/Case:
3-XDFN Exposed Pad
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
27V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A (8/20µs)
Applications:
CAN
Capacitance @ Frequency:
5.2pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)