Panasonic Electronic Components ECK-THC101MB
Part No.:
ECK-THC101MB
Datasheet:
AnpuECK-THC101MB.pdf
Description:
CAP CER 100PF 250VAC Y5P 2-SMD
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.268" L x 0.177" W (6.80mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)