Panasonic Electronic Components ETQ-P4M3R3KVC
Part No.:
ETQ-P4M3R3KVC
Datasheet:
AnpuETQ-P4M3R3KVC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 12.6A 10.34 MOHM
Series:
PCC-M1040M-LP
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.6 A
Current - Saturation (Isat):
17.1A
DC Resistance (DCR):
10.34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)