Panjit International Inc. 1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1
Part No.:
1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Anpu1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order 1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the 1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMCJ33A-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial DO-201AE, Axial DO-214AB, SMC
Series 1.5SMCJ 1.5KE 1.5KE 1.5KE 1.5SMC-AU
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - 1 - 1 1
Bidirectional Channels 1 - 1 - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 171V 145V 102V 30.8V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 190V 162V 114V 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 274V 234V 165V 49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A 5.5A 6.4A 9.1A 30A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)