Seiko Instruments SSPT7F-12.5PF20PPM
Part No.:
SSPT7F-12.5PF20PPM
Manufacturer:
Seiko Instruments
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Datasheet:
AnpuSSPT7F-12.5PF20PPM.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer:
Seiko Instruments
Series:
SSP-T
Package/Case:
4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)