Sensata-Airpax 209-1-1-63-4-9-15-AH-V
Part No.:
209-1-1-63-4-9-15-AH-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Anpu209-1-1-63-4-9-15-AH-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
209
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order 209-1-1-63-4-9-15-AH-V on Anpu?
3. Are the 209-1-1-63-4-9-15-AH-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 209-1-1-63-4-9-15-AH-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 209-4-1-62-4-2-10-V 209-3-1-61-4-9-30-V 209-3-1-65-4-9-45-V 209-3-38381-1-V 209-1-1-53-2-9-100
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series 209 209 209 209 209
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount DIN Rail Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 10A 30A 45A - 100A
Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V - -
Voltage Rating - DC - - - - 125 V