Sensata-Airpax 209-1-1-65F-4-8-30-V
Part No.:
209-1-1-65F-4-8-30-V
Datasheet:
Anpu209-1-1-65F-4-8-30-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 240VAC
Mounting Type:
DIN Rail
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
240 V
Approval Agency:
1. How to order 209-1-1-65F-4-8-30-V on Anpu?
3. Are the 209-1-1-65F-4-8-30-V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 209-1-1-65F-4-8-30-V?
Current Rating (Amps) 10A 30A 45A - 100A
Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V - -
Voltage Rating - DC - - - - 125 V