Sensata-Airpax 209-1-1-66-3-9-50-H
Part No.:
209-1-1-66-3-9-50-H
Datasheet:
Anpu209-1-1-66-3-9-50-H.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Mounting Type:
Panel Mount
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
240 V
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, cULus, UL489
1. How to order 209-1-1-66-3-9-50-H on Anpu?
3. Are the 209-1-1-66-3-9-50-H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 209-1-1-66-3-9-50-H?
Current Rating (Amps) 10A 30A 45A - 100A
Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V - -
Voltage Rating - DC - - - - 125 V