Sensata-Airpax 219-1-1-63F-3-8-20
Part No.:
219-1-1-63F-3-8-20
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Anpu219-1-1-63F-3-8-20.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 120/240VAC
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
219
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order 219-1-1-63F-3-8-20 on Anpu?
3. Are the 219-1-1-63F-3-8-20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 219-1-1-63F-3-8-20?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 219-3-9802-2 219-3-9796-1 219-2-1-62-8-4-7.5-H 219-3-2600-454 219-3-8303-11
Part Number 219-3-9802-2 219-3-9796-1 219-2-1-62-8-4-7.5-H 219-3-2600-454 219-3-8303-11
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series - - 219 - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type - - Panel Mount - -
Breaker Type - - Magnetic (Hydraulic Delay) - -
Current Rating (Amps) - - 7.5A - -
Voltage Rating - AC - - 480 V - -